AutoViewer requires JavaScript and the Flash Player. Get Flash here.

Style ogrodowe

Ogród wiejski

Ze staroświeckimi piwoniami, malwami, makami. Koniecznie z warzywniakiem i małym sadem owocowym to ogród w swobodnym, sielankowym stylu z naturalnymi elementami i rodzimymi gatunkami roślin, obfity ale harmonizujący z krajobrazem.

Ogród skalny

Dekoracyjny ogród lub ogródek przywołujący piękno naturalnego górskiego krajobrazu, położony na skarpach lub wzniesieniach, z wyeksponowanymi elementami kamiennymi i skalnymi i roślinami ozdobnymi dla roślin lubiących słońce, niskich bylin, płożących i karłowych iglaków.

Ogród angielski

Swobodny, romantyczny, malowniczy, a nawet nieco tajemniczy i dziki ogród naturalistyczny, z dużym trawnikiem otoczonym rabatami z bylinami i pnącymi różami, na asymetrycznym planie, najlepiej z naturalnym strumykiem lub niewielkim oczkiem wodnym.

Ogród miejski

Zwykle nieduży, gdzie każdy metr musi być precyzyjnie wykorzystany, zwykle nowoczesny i minimalistyczny, o starannie dobranych proporcjach i oryginalnych rozwiązaniach, bywa monochromatyczny lub kontrastowy, z wykorzystaniem różnorodnych materiałów. Często tworzony w atrium budynku, na dziedzińcu lub na dachu.

Ogród zapachów

Wiosną pachnący pierwiosnkiem, konwaliami, ozdobnymi wiśniami i jabłoniami, jaśminowcem, lilakami; latem maciejką, budleją, lawendą i rozmarynem; jesienią wrzosami; zimą oczarami i kaliną wonną.

Ogród pszczelarza

Skomponowany z roślin miododajnych wśród których są zarówno drzewa np. dereń jadalny, drzewa owocowe (jabłonie grusze) jarzębina, głóg i oczywiście lipa, jak i byliny np. ciemiernik, zawilce, naparstnica, lubczyk, malwy a także wiele roślin cebulowych.

Ogród na tarasie

Oaza natury i relaksu przy domu - z pięknymi donicami i wytrzymałymi roślinami nie bojącymi się suszy, silnych wiatrów i mrozu.

Ogród wrzosowy

Wrzosy to dopiero początek... azalie, różaneczniki, kalmie, andromedy, borówki, żurawina - to prawdziwe wrzosowisko. Naturalny, nieco dziki charakter takiego ogrodu mogą podkreślić trawy, niewielkie wzniesienia terenu.

Ogród owocowy

Może być klasycznym sadem lub ciekawą kompozycją drzew i krzewów owocowych oraz roślin ozdobnych – w każdym wypadku stare odmiany jabłoni jak Antonówka, Koksa Pomarańczowa czy Szara Reneta ciągle przywołują smaki dzieciństwa.

Porady

W marcu, jeśli pozwala na to temperatura można rozpocząć sadzenie w ogrodzie iglaków. więcej »

Godziny otwarcia:
poniedziałek – sobota 9:00-17:00
niedziela - nieczynne

Ta strona używa cookies w celu zapewnienia jak najlepszej obsługi Użytkowników. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w ustawieniach przeglądarki. Zapoznaj się z regulaminem serwisu i polityką prywatności Zamknij