Róże

Według różnych klasyfikacji na świecie występuje od 200 do nawet 400 gatunków róż. Krzewy osiągają rozmiary od kilkudziesięciu centymetrów do nawet 6 m. Wśród bardzo licznych odmian wyróżnia się:
róże angielskie
róże naturalne (dzikie)
róże parkowe
róże pienne
róże pnące
róże rabatowe
róże wielokwiatowe

W zależności od odmiany, róże mogą być uprawiane zarówno w ogrodach jak i pojemnikach – na tarasach i balkonach a odmiany miniaturowe również w pomieszczeniach. Zwykle najlepiej rozwijają się w miejscach jasnych i przewiewnych, wymagają pielęgnacji której ważnym elementem jest odpowiednie cięcie.

Oferta Centrum Ogrodniczego Floraj obejmuje ponad 40 odmian róż, między innymi róże historyczne Blush Damask, Celeste, Tuscany, parkowe Robin Hood, Rokoko, pnące New Down a także odmiany wielokwiatowe i wielkokwiatowe. Krzewy róż są dobrze ukorzenione, sprzedawane w pojemnikach – dzięki temu możliwe jest ich sadzenie od wiosny do jesieni a sadzonki lepiej przyjmują się w nowym miejscu.

Porady

W marcu, jeśli pozwala na to temperatura można rozpocząć sadzenie w ogrodzie iglaków. więcej »

Godziny otwarcia:
poniedziałek – sobota 9:00-17:00
niedziela - nieczynne

Ta strona używa cookies w celu zapewnienia jak najlepszej obsługi Użytkowników. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w ustawieniach przeglądarki. Zapoznaj się z regulaminem serwisu i polityką prywatności Zamknij