Rośliny domowe

Rośliny domowe, kwiaty domowe czy rośliny doniczkowe to określenie różnorodnych gatunków roślin uprawianych zwykle w pojemnikach w pomieszczeniach i w ogrodach zimowych. Są to zwykle rośliny atrakcyjne przede wszystkim ze względu na walory estetyczne choć popularna jest też uprawa ziół lub roślin oczyszczających powietrze takich jak fikus beniamina, draceny, difenbachie, cissusy, anturium, cyklameny, trzykrotki, orchidee, paprocie, skrzydłokwiaty.

Przy wyborze roślin doniczkowych bardzo istotne jest określenie warunków uprawy, do których muszą być dostosowane (np. wystawa okien, możliwość przeniesienia do chłodniejszego pomieszczenia po zakończeniu okresu wegetacyjnego) – w razie wątpliwości przy zakupie warto zasięgnąć fachowej porady.

Dopełnieniem oferty roślin domowych centrum ogrodniczego FLORAJ są akcesoria do uprawy i pielęgnacji – w szczególności wybór pojemników – donice, doniczki, osłonki, powinny harmonijnie uzupełniać walory dekoracyjne roślin a także zapewniać odpowiednie warunki do ich rozwoju.

Porady

W marcu, jeśli pozwala na to temperatura można rozpocząć sadzenie w ogrodzie iglaków. więcej »

Godziny otwarcia:
poniedziałek – sobota 9:00-17:00
niedziela - nieczynne

Ta strona używa cookies w celu zapewnienia jak najlepszej obsługi Użytkowników. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w ustawieniach przeglądarki. Zapoznaj się z regulaminem serwisu i polityką prywatności Zamknij