Drzewa i krzewy iglaste

Drzewa i krzewy iglaste charakteryzują się bardzo duża ilością odmian, pozwalających zaspokoić bardzo różnorodne potrzeby. Poza nielicznymi gatunkami (modrzewie) iglaki to rośliny zimozielone zapewniające naturalną zieleń i przyjemny wygląd przez cały rok. Wśród licznych drzew i krzewów iglastych bez problemu można znaleźć zarówno okazałe, dekoracyjne drzewa (np., świerk pospolity, jodła pospolita, jodła kalifornijska), drobniejsze ozdobne drzewka i krzewy a także drzewka karłowate i odmiany wolnorosnące, jak niektóre tuje, cisy, cyprysiki, które dobrze się sprawdzą na ograniczonej powierzchni – w mniejszym ogrodzie lub w pojemniku na niewielkim trasie. Niewielkie iglaki jak choina kanadyjska ‘Nana’, świerk biały Conica, jałowce czy kosodrzewiny są popularnymi roślinami na skalniakach. Wiele odmian takich gatunków jak np. cis, jałowiec, tuja nadaje się do formowania żywopłotów, natomiast odmiany płożące (np. jałowiec płożący) mogą być stosowane jako rośliny okrywowe.

Wiele gatunków drzew i krzewów iglastych jest dobrze dostosowanych do lokalnych warunków, a ponadto stosunkowo łatwych w pielęgnacji. Dostępne są też dekoracyjne i oryginalne odmiany egzotyczne jak np. jodła hiszpańska stosowana czasem do ozdoby ogrodów w stylu japońskim. Egzotyczne gatunki wymagają przeważnie zapewnienia specyficznych warunków i staranniejszej pielęgnacji.

Dostępne we FLORAJ iglaki hodowane w pojemnikach mogą być sadzone w ogrodach przez większą część roku - od wiosny do późnej jesieni. Centrum ogrodnicze FLORAJ zapewnia też pełen asortyment produktów potrzebnych do ich pielęgnacji jak nawozy do iglaków, narzędzia do przycinania.

Porady

W marcu, jeśli pozwala na to temperatura można rozpocząć sadzenie w ogrodzie iglaków. więcej »

Godziny otwarcia:
poniedziałek – sobota 9:00-17:00
niedziela - nieczynne

Ta strona używa cookies w celu zapewnienia jak najlepszej obsługi Użytkowników. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w ustawieniach przeglądarki. Zapoznaj się z regulaminem serwisu i polityką prywatności Zamknij